Przez cała rundę jesienną prezentowaliśmy raporty motoryczne po meczach drugiego zespołu w rozgrywkach III ligi oraz Pucharu Polski. Dziś nadszedł czas na podsumowanie całej rundy jesiennej. Ile kilometrów przebiegli Portowcy w ciągu ostatniego pół roku? Kto najwięcej pracował na boisku, a kto okazał się królem springu? Sprawdzamy!
Ze Szczecina do Barcelony – taki dystans pokonali zawodnicy drugiego zespołu w meczach rundy jesiennej. Podopieczni trenera Crettiego przebieli łącznie 1895 kilometrów, co daje średnio nieco ponad 105 km na mecz. Największą pracę granatowo-bordowi wykonali podczas starcia z Gedanią Gdańsk, podczas którego przełamali symboliczną barierę 113 km. Najsłabiej pod tym względem szczecinianie wyglądali natomiast na początku sezonu, gdy w meczach z Cartusią Kartuzy i Sokołem Kleczew nie zdołali przekroczyć 100 km (odpowiednio 97,89 i 91,92 km).
Największą cegiełkę do drużynowego wyniku na przestrzeni całej rundy dołożyli środkowi pomocnicy. Palmę pierwszeństwa w tej kategorii dzierży Stanisław Wawrzynowicz, do którego należą cztery spośród dziesięciu najlepszych rezultatów. Żelazne płuca bez wątpienia posiada również Kacper Smoliński oraz Borys Freilich, który jako jedyny spoza grona środkowych pomocników zdołał wskoczyć do TOP 10. Najdłuższy dystans w rundzie jesiennej pokonał jednak Kacper Gołębiewski – młody pomocnik w pucharowym starciu z Polonią Bytom przebiegł aż 12,29 km. Dla porównania najwytrwalszy zawodnik poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy – Koki Hinokio ze Stali Mielec – przebiegł w meczu z Legią Warszawa ponad 13,5 km.
Nazwisko Kacpra Gołębiewskiego wielokrotnie pojawiało się również z klasyfikacji najintensywniej pracujących zawodników. High Speed Running, bo o nim mowa, to dystans pokonany z prędkością pomiędzy 19,8 – 25,2 km/h. Siedemnastoletni pomocnik sześciokrotnie wygrywał tę kategorię, za każdym razem przekraczając barierę 700 metrów. W meczu z Unią Solec Kujawski system Catapult wskazał natomiast dokładnie 844 metry.
Imponujący wynik Gołębiewskiego nie dał mu jednak nawet miejsca na podium. Najwyższe laury w tej klasyfikacji podzieli bowiem między sobą Dawid Kroczek i Kacper Smoliński. Osiemnastoletni skrzydłowy w starciu z Unią Solec Kujawski zanotował wynik na poziomie 893 metrów, a tydzień później – w meczu z Elaną Toruń – poprawił go o dwa metry. Najlepszy wynik rundy jesiennej należy jednak do Smolińskiego, którzy w rywalizacji z Unią Swarzędz przebiegł na wysokiej intensywności 897 metrów.
Wśród sprinterów rywalizację o miano najszybszego stoczyli ze sobą Dawidowie – Kroczek i Fornalik. Na początku sezonu palmę pierwszeństwa dzierżył ten drugi, który w inauguracyjnym meczu z Cartusią Kartuzy rozpędził się do 33,15 km/h, a w domowej rywalizacji z KP Starogard Gdański osiągnął prędkość 32,87 km/h. W połowie rundy jesiennej miejsce na szczycie klasyfikacji zajął jednak Dawid Kroczek, który podczas jednego z rajdów pokonał barierę 34 km/h. Gdyby taki rezultat padł na boiskach PKO Ekstraklasy, dawałby on osiemnastolatkowi miejsce w TOP 60 całej ligi.
Dawid Kroczek całkowicie zdominował również klasyfikację wykonanych sprintów. Spośród dziesięciu najlepszych wyników rundy jesiennej od osiemnastoletniego skrzydłowego należy bowiem aż… osiem! TOP 10 zamyka Kacper Gołębiewski, a otwiera… Adrian Przyborek, który w starciu z Unią Swarzędz wykonał 15 sprintów i przebiegł z prędkością powyżej 25,2 km/h ponad 370 metrów.
Najdłuższy dystans drużynowy:
1. Pogoń II Szczecin – Gedania Gdańsk (113,07 km)
2. Pogoń II Szczecin – Unia Solec Kujawski (111,77 km)
3. Elana Toruń – Pogoń II Szczecin (110,54 km)
Najdłuższy dystan indywidualny:
1. Kacper Gołębiewski (Polonia Bytom, 12,29 km)
2. Borys Freilich (Gedania Gdańsk 12,23 km)
3. Kacper Smoliński (Pogoń Nowe Skalmierzyce, 12,20 km)
Najwyższa intensywność (HSR):
1. Kacper Smoliński (Unia Swarzędz, 897 m)
2. Dawid Kroczek (Elana Toruń, 895 m)
3. Dawid Kroczek (Unia Solec Kujawski, 893 m)
Najwyższy dystans przebiegnięty sprintem:
1. Adrian Przyborek (Unia Swarzędz, 373 m)
2. Dawid Kroczek (Polonia Środa Wlkp., 371 m)
3. Dawid Kroczek (Stolem Gniewino, 307 m)
Najwyższa prędkość:
1. Dawid Kroczek (Polonia Środa Wlkp., 34,02 km/h)
2. Dawid Fornalik (Cartusia Kartuzy, 33,15 km/h)
3. Dawid Fornalik (KP Starogard Gd., 32,87 km/h)